spacer
 
   
     
     
     

Kontakty


poštovní adresa: Pode Bal, Ditrichova 13, Praha 2,
120 00, Czech Republic

Petr Motyčka:
+420 603160797

Michal Šiml: 
+420 737549279

Antonín Kopp:
+420 602204723

We have 3 guests online 
MALIK URVI II

Začíná: 24. březen 2010 v 19:00
Končí: 17. květen 2010 v 18:00
Lokalita: DOX Centre for Contemporary Art
Kudy do DOXu

Popis

Vernisáž výstavy ve středu 24. března 2010 v 19 hodin

Skupina Pode Bal připravuje po deseti letech pokračování své slavné a kontroverzní výstavy Malík Urvi. Výstava proběhla v lednu 2000 v galerii Václava Špály, kde bylo vystaveno 36 portrétů bývalých spolupracovníků StB, KGB, důstojníků StB a komunistických kádrů, kteří se vyznačovali tím, že po revoluci nadále zaujímali důležitá místa v české společnosti. Součástí portrétů byly životopisy informující o předrevolučních i porevolučních aktivitách těchto osob. Výstava měla neobvykle velkou návštěvnost a vyvolala nebývalý společenský a mediální ohlas. Projekt rozpoutal debatu v uměleckých kruzích a stal se zásadním počinem v tvorbě zaměřené na politicko-sociální aspekty od Sametové revoluce.Výstava proběhne od 25.3.-17.5.2010

Jak přesně bude výstava Malík Urvi II vypadat a co (nebo kdo) bude jejím obsahem Pode Bal tají. "Současně připravovaný projekt je volným pokračováním výstavy Malík Urvi. Tématicky i formálně se ale bude lišit. Nebudeme vystavovat estébáky, jde nám o velice konkrétní mechanizmus moci a jeho transformace v současné době," uvedl člen skupiny Petr Motyčka.

Opening of the exhibition, Wednesday, March 24th, 2010, 7PM

Ten years after, the artistic group Pode Bal has prepared a sequel to their famous and controversial exhibition Malík Urvi (a pun meaning literally “tear off the little finger” and implying “little whores”). The original exhibition took place in January 2000 at the Václav Špála Gallery, displaying 36 portraits of former collaborators with the StB police, KGB, StB officers and communist officials who maintained their important positions in Czech society after the Velvet Revolution. The portraits included a biography of the relevant person with information about his/her pre- and post-revolution activities. The exhibition had an extraordinary viewership and met with unheard-of interest from both the media and the general public. The project launched a discussion in artistic circles and became a key event in art focusing on the political and social aspects of the Velvet Revolution.(25.3.-17.5.2010)

Pode Bal: výstava současného českého umění v Dublinu 10.-18. 3. 2010
Velvyslanectví České republiky v Dublinu
si Vás dovoluje pozvat na výstavu

PODE BAL / KRIZE

české umělecké skupiny Pode Bal.
Skupina známá originální interpretací a dramatizací sociálních a politických aspektů
výstavou reflektuje život a dílo Oscara Wilda v roce 110. výročí jeho úmrtí.

Irish American University, Dům Oscara Wilda, Merrion Square 1, Dublin 2
10.-18. března 2010

Otevírací doba: pondělí až pátek* 10-12.30 a 13.30-16 h.
(* kromě 17. 3.)

Vstup zdarma.

Objednejte si monografii Pode Bal / 1998-2008
Pode Bal byl v Česku první, kdo se začal zabývat politickým uměním. V prestižní encyklopedii East Art Map byl Pode Bal zařazen mezi nejdůležitější výtvarné umělce, působící po 2. světové válce v regionu střední a východní Evropy.
Publikace vychází v české a anglické mutaci. Počet stran: 254. Formát: 30 x 23 cm

Kontakt: Cena na dobírku 590,-
Dny neklidu
23. 5. 2008 - 29. 5. 2008

Podpořte Dny neklidu v Praze

Zde si můžete stáhnout web bannery, plakáty a samolepky. Pokud se vám líbí, použijte je při protestních akcích proti nekompetentním úředníkům, kteří momentálně přebývají na radnici a devastují pražskou kulturu. Nekvalifikované zásahy zemědělského inženýra Milana Richtera, nepoškozují jen divadla, ale i výtvarné umění a další kulturu. Zničující nekompetence se již projevila, respektovaným kulturním organizacím byly odepřeny granty. Státní peníze jsou namísto toho ostudným způsobem přidělovány komerčním subjektům. Je třeba, aby zdiskreditovaní úředníci odstoupili a situace se vrátila k civilizovaným poměrům. Více informací o Dnech neklidu najdete a petici můžete podepsat na www.za-prahu-kulturni.cz.

- bannery jsou zhotoveny v běžných formátech
- plakáty, které jsou připravené pro formát A4, tiskněte na jakékoli tiskárně
- samolepky formátu A7, které jsou vyřazené rovněž na formát A4, tiskněte na samolepící nebo běžný papír

Pode Bal a fotbal
Pode Bal se s částí projektu Converse zúčastní výstavy Ballkunstler v lipském Museum der Bildenden Kunste. Výstava potrvá od 11.6 do 13.8. 2006.

ImageZáměrem kurátorů H-W. Schmidta a J. Nicolaisena bylo "postavit proti sobě jedenactku německých a mezinárodních umělců". Pode Bal tedy v dresech jím konvertovaných firem Nike a Adidas kope za zbytek světa. Více o projektu Converse v sekci Projekty.

 

Flagelanti
Pode Bal zahájil pochodem flagelantů do galerie Hunt Kastner Artworks projekt Flagelanti, který je instalován ve veřejném prostoru na tzv. Art Wall v Praze.

Art Wall se nachází na nábřeží mezi Strosmayerovým náměstí a Letenským tunelem. Centrum pro současné umění tento prostor využívá pro výstavy ve veřejném prostoru. Pode Bal odstartoval svůj "flagelantský" cyklus roku 2005 projektem Flagellan-Tshirt. Flagelanti na Art Wall se zabývají stejným tématem - českými novodobými traumaty. Detaily o projektu najdete na www.artwall.cz

Stín humoru
Pode Bal se s projektem Converse účastní výstavy českého umění v galerii BWA Avantgarda v polské Wroclawi. Výstava trvá od 7.4 do 27.5 2006.

ImageKurátorem výstavy je William Holister, jeden z redaktorů časopisu Umělec, pořadatelem je iniciativa Eastern Aliance. Jedná se pravděpodobně o největší výstavu českého umění ve Wroclawi, protože nezávislá výstava českého umění, která tam měla být v roce 1989, byla zadržena československými celníky a na místo svého určení nedorazila. Více o výstavě se dozvíte v sekci Projekty nebo na www.bwa.wroc.pl. K výstavě bude vydán katalog a posléze poputuje do Ruska.Stop násilí na ženách
Pode Bal instaloval ve vestibulu metra Florenc a v galerii C2C část svého cyklu Obrazy. Výstava trvala od 8.3.2006 do 31.3.2006.

ImageAmnesty International uspořádal v Praze českou verzi projektu, který nejprve proběhl v Bratislavě (tam Pode Bal představil video Crossdressing z roku 2002). V Praze Pode Bal uvedl cyklus Obrazy (obrazy se skládají z nápisů). Tyto nápisy bylo možno číst jak ve vestibulu metra, kde byly instalovány na panelech, tak i v galerii, kde byly namalovány akrylem na plátně. "Jednotící linií mezi oběma částmi expozice se staly texty skupiny Pode Bal. Hesla jako Žena na schodech a dva muži nad ní ponechávají volný prostor našim asociacím a varují před zjednodušujícími předsudky" (Zuzana Patočková, Ateliér, 13. 4. 2006). O výstavě se více dozvíte v sekci Projekty a na www.c2c.cz

 
PF 2006
V podvečer posledního dnu roku 2005 představil Pode Bal dva obrazy na vernisáži výstavy Noc robotů v pražské Galerii Mánes-Mitte.

Image"Michael a Diana" z cyklu "Skin Tester" je tisk na plátně a "Cheguewerich" je malba akrylem na plátně. Detaily o obrazech najdete v sekci Galerie (link). 


 

Pode Bal a Beauty Free Shop
V prosinci 2005 se Pode Bal zúčastnil projektu organizovaném iniciativou Eastern Aliance.

ImageBeauty Free Shop nebyl klasickým výstavním projektem. Umělecká díla byla instalována jako spotřební zboží v exklusivním komerčním prostoru v centru Prahy. Pode Bal představil dva nové plyšové objekty a výběr starších prací. Více o expozici Pode Balu se můžete dozvědět zde. Více o projektu BFS se můžete dozvědět na www.divus.cz


 


spacer
spacer